Wonderware Recipe Manager Plus

Recipe management and execution for automated production processes

Wonderware
Recipe Manager Plus

Tam gelişmiş bir işletme partisi üretimi veya tek siteli üretim işlemini yönetseniz de yönetmeseniz de, doğru ve tutarlı bir şekilde sürdürmeniz gereken tariflerin sayısı üzücü olabilir. Wonderware Recipe Manager Plus; ürün formülasyonlarınızı yönetme ve imalatta otomatikleştirilmiş üretim ekipmanı ve makineleri konusundaki özellikleri kurma çabasını azaltır. Güçlü, kullanıma hazır konfigürasyon ve operatör kullanıcı arayüzü işlevselliği, derin kontrol (rol tabanlı güvenlik, madde sürülmemeyle değişiklik yönetimi ve onay) ve elektronik tarih kayıtları; verimliliği ve kaliteyi geliştirmek için operasyonel ekiplerinize değer katmak ve bu ekipleri yetkilendirmek için hızlı zaman sunar.

Nedir?

Wonderware Recipe Manager Plus; tarif dağıtımının basitleştirilmesi, imalat işlemlerinde otomatikleştirilmiş ekipman konusunda optimizasyon ve uygulama için ticari ve kullanıma hazır bir tarif yönetimi yazılımıdır. Yazılım, daha fazla ürün değişkenlerini yönetmeye ve operasyonel etkinliği arttırmaya yardımcı olur ve arttırılmış süreç otomasyonu ve tekrarlanabilirlik yoluyla ürün kalitesini uygular.  

TBu yeni ve eşsiz yaklaşım; tarif yönetimini ve yeni ürünlerin otomatikleştirilmiş ürün hatlarına basitleştirme ve hızlandırma girişini standartlaştırır. Tarif sistemleri ve formatlarının sayısını azaltır ve ürünlerinizin tutarlı kalitesini güvence altına almak için kontrolü belirler.

Sadece partiye yönelik veya hibrit imalat süreçlerinde uygun birim, çalışma hücreleri veya hatlarını kontrol eden otomasyon sistemi konusundaki formül parametrelerini ve süreçlerini indirin. Kalite özelliklerinize uygun olarak tarifleri uygulamak ve optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeye sahip olacaksınız. Yazılım; bağımsız bir otomasyon sistemidir.

Tarayıcı-Bazlı İşlevsellik

Wonderware Recipe Manager Plus; merkezi bir veri havuzuna sahip bir istemci/sunucu Web uygulamasıdır. Kullanıcılar ve operatörler, ağınızdaki herhangi bir yerde yazılım işlevselliğine erişim sağlamayı kolay kılarak bir Web-tabanlı, güvenli kullanıcı arayüzü yoluyla Recipe Manager Plus ile etkileşime girer. Platformdan bağımsız olan kullanıcı arayüzü, HTML5 uyumlu bir tarayıcıyla herhangi bir bilgisayar, operatör paneli veya mobil cihazında mevcuttur.

İşletme Yönetimi

Kullanıma hazır Web-tabanlı kullanıcı arayüzü; konfigüre edilebilir rol-tabanlı güvenlik, otomatik madde sürümleme, onaylar ve elektronik bir değişim ve uygulama geçmişi vasıtasıyla yönetimi geliştirir. Hatlar, tesisler veya çoklu tesislerin çok türlü otomasyon sistemi manzaralarına karşı bir tarif yönetimi standardı sağlar.

Roller; formülleri, tarifleri ve ekipmanları düzenleme veya görüntüleme ve formülleri indirme ve tarifleri uygulamada bireysel izinleri olan kullanıcı ve kullanıcı gruplarının tanımına olanak sağlar. BT güvenliği ve güvenlik duvarı dostu teknoloji, misyon kritik süreç ağlarında sistem güvenliğinden ödün vermeden tarifleri koruma veya güncelleme konusunda uzak erişim sağlar.

Herhangi bir Otomasyon Sistemiyle Birleşme

Recipe Manager Plus’ı bağımsız bir moda veya Wonderware System Platform ile entegre bir şekilde çalıştırın. Web uygulaması ekipman sayfasını kullanarak OPC UA (DA spec) istemci işlevselliği için I/O eşleştirmesini konfigüre edin ve Recipe Manager Plus sunucusu uygulama hizmetini çalıştırır. Operatörler daha sonra bir tarayıcıda veya mevcut herhangi bir HMI yazılımında yer alan tarayıcı kontrolünü kullanırlar.

Wonderware System Platform ile birleştirildiğinde, I/O’yu Recipe Manager Plus nesne şablonu ve Entegre Gelişim Çevresi (IDE,) ve Wonderware Uygulama Sunucusunun uygulandığı model ithalatçısıyla eşleştirin. Operatörler, daha sonra bir tarayıcıdaki Web sayfasını veya InTouch for System Platform’da ya da herhangi bir başka HMI yazılımında yer alan bir tarayıcı kontrolüne erişim sağlayabilirler.

Köprü kurma

ARC Advisory Group tarafından Tarif Yönetimi konusunda yazılan bir güncel makalede: “En çok parti süreçleri ve malzeme kullanımındaki değişiklikler ve üretilen ürünler arasındaki ayarların karmaşık yapısı; parti-parti tutarlılığını koruma, esnekliği arttırma, ürünün piyasaya sürülüş devirlerini kısaltma, teslim sürelerini azaltma, masrafları kısma, global işlemleri daha iyi yönetme ve müşteri beklentilerini karşılayan veya aşan ürünleri üretme konusunda tarife yönelik gelişmiş üretim tekniklerini gerekli kılarak onların kontrol edilmesini ve en uygun hale getirilmesini zorlaştırır. ”

Wonderware Recipe Manager Plus Features

Herhangi bir otomasyon sistemine parametreleri indirin, kolay bir şekilde çalışma ekipleriyle paylaşın ve her bir uygulama durumu kontrolünü sürdürün. Ek özellikler, işlemleri optimize etmeniz, belgelendirmeniz, entegre etmeniz ve güvenceye almanız konusunda size yardımcı olur.

 • Formülleri İndirme

  Partiye yönelik veya hibrit imalat süreçlerinde uygun birim, çalışma hücreleri veya hatlarını kontrol eden herhangi bir otomasyon sistemi konusundaki formül parametrelerini ve süreçlerini indirin.

 • İşbirliği yapma

  Tarif alımı ve operasyonel ve ekipman optimizasyonu konusunda paylaşılan veriler, tutarlı süreçler ve maksimum ürün kalitesiyle sonuçlanır. Sezgisel Web arayüzü, daha fazla ürün çeşitlerini yönetme ve ürün değişimi süreçlerini güvenilir ve hızlı bir şekilde yerine getirme konusunda iş gücünüzü yetkilendirir.

 • Tariflerin Uygulanması

  Ardışık bir işlev çizelgesi (AİÇ) veya kılavuz görüntüsünde uygulama durumunu izleme seçeneğiyle tarif prosedürü uygulamasını yönetin.

What’s New with Wonderware Recipe Manager Plus

Wonderware Recipe Manager Plus features improved complex procedures handling and electronic signatures

New state interface functionality is ISA 88.1 compliant, new DoneBy and CheckBy signatures for life science regulations, improved engineering efficiency (Duplicate) and reusability (Import/Export) including import of “Golden Batch” Formulas from Execution History

Enhancements for complex procedures

New procedure modeling and execution capabilities include branching with a choice of “Execute All” or “Execute One” capability. New transitions with complex expressions and conditional loop backs.

Additional state interface functionality in line with the ISA 88.01 standard on Batch control

Configure optional capability states on top of the default procedural state information. Configure commands for manage procedural execution.

New electronic signature features to support FDA 21 CFR Part 11 or GMP (Eudralex volume 4 Annex 11) compliant implementations

Configure Done By / Check By signature requirements and comment enforcement for recipe management and execution actions. The role-based security system has been enhanced to include permissions for signing actions. New reporting templates provide access to electronic change and execution history records.

Wonderware Recipe Manager Plus Technical Specifications

Recipe Manager Plus supports most current Windows and Windows Server editions. Its database is Microsoft SQL server and it is compatible with Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox and Apply Safari browsers. See below for specific version information.

Operating System
 • Windows 7 Professional, Enterprise, or Ultimate Edition (32-Bit and 64-Bit)
 • Windows 8.1 Professional or Enterprise Edition (32-Bit and 64-Bit)
 • Windows 10 Professional or Enterprise Edition (32-Bit and 64-Bit)
 • Windows Server 2008 R2 Standard or Enterprise Edition (64-Bit)
 • Windows Server 2012 Standard or Data Center Edition (64-Bit)
 • Windows Server 2012 R2 Standard or Data Center Edition (64-Bit)
Database Technology
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express (32-Bit)
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 in Standard or Enterprise Edition (32-Bit and 64-Bit)
 • Microsoft SQL Server 2012 Express (32-Bit)
 • Microsoft SQL Server 2012 in Standard or Enterprise Edition (32-Bit and 64-Bit)
 • Microsoft SQL Server 2014 Express (32-Bit)
 • Microsoft SQL Server 2014 in Standard or Enterprise Edition (32-Bit and 64-Bit)
 • Microsoft SQL Server 2016 in Express, Standard or Enterprise Edition (64-Bit)
Browsers

Wonderware Recipe Manager Plus supports the following Browsers:

 • Microsoft Internet Explorer, Version 10 or higher on Windows OS
 • Google Chrome, Version 32 or higher on Windows OS
 • Mozilla Firefox, Version 27 or higher on Windows OS
 • Apple Safari, Version 6.0 on iPad devices