Wonderware Historian
Industrial Data Management

Capture and store high-fidelity industrial Big Data, to unlock trapped potential
for operational improvements

Wonderware Historian

Wonderware Historian, çok hızlı veri edinme ve depolama sistemini geleneksel bir ilişkisel veri tabanı yönetimi sistemiyle birleştirmek için ilk ve geniş hacimli bir tesis veri depolamadır.
Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) tarafından oluşturulan yüksek kaliteli verilere işletme verisi erişimiyle daha küçük işletme kararlarını sağlar. Wonderware Historian, tamamen farklı veri kaynaklarını birleştirmek ve sanayi verilerinin artan miktarına anlam vermek için hızlı elde etme tekniklerini sağlamak amacıyla güvenli ve yüksek performanslı veri tabanı sağlar.

Yoğun Veri - Toplama ve Depolama

Büyük verilerden korkmayın. Bu video da büyük hacimli verilerin ne kadar kolay işlenebileceğini çalışmalarınıza ne kadar kolay koyabileceğinizi gösteriyor.

Gelişmiş Veri Depolama ve Sıkıştırma

Endüstriyel standart sorgulama diliyle birleştirilen gelişmiş veri depolama ve sıkıştırma; kolay, tüm süreçlere açık erişim, alarm ve olay verileri sağlar. Bu; herkesi işletme performansı konusunda bilgilendirirken daha hızlı ve daha bilgili kararlar sağlar.

Genişletilmiş Veri Erişimi

Wonderware InTouch or  yoluyla Historian verilerini gösterir veya söz konusu verileri Wonderware Historian İstemcisi, Wonderware Historian Client, Wonderware Online InSightWonderware Intelligence, Wonderware SmartGlance and Dream Report for Wonderware ile analiz eder.

İşletme Sürekliliğini Sağlama

Olası veri kaybına karşı kolay bir şekilde yapılandırılmış sıralı mimarilerin korunması ve sistem performans analizi için değerli özet verileri sağlama.

Kritik bilgilerin yedeklenmesi için veri havuzu olarak bir diziyi yapılandırır veya çoklu dizilerde tarihsel verileri çoğaltır. Daha az diziler, tam veri akışını veya özetini, birleştirilmiş verileri, bir veya birden fazla daha yüksek düzeylere besleme yapabilir. Eğer sistem siz bir veri analizini ve Historian İstemcisi gibi bir raporlama uygulamasını kullanırken kesilirse, sistem otomatik olarak belirlenmiş bir yedekleme deposuna geçiş yapabilir. Birincil historian online olduğunda, bağlanılan tüm Historian İstemcisi örnekleri otomatik olarak tekrar birincil sunucuya geçer.

 • Process improvement

  A complete and accurate operational history provides a foundation for faster troubleshooting and easier discovery of high value process improvement opportunities.

  Daha Fazla
 • Reporting and analysis productivity

  Comprehensive reporting and data analysis options enable more team members to gain value from your process history.

  Daha Fazla
 • Access the data you don’t see

  Your data is hiding in pockets of applications, machines and people; unify it with Wonderware Historian.

  Daha Fazla
 • Redundancy and business continuity

  High availability, full redundancy and disaster recovery options keep your business running continuously.

  Daha Fazla
 • Lower IT costs; faster ROI

  Flexible, scalable implementation options reduce IT costs and accelerate system ROI.

  Daha Fazla

Zaman serileri ve İşlem Verilerinin bir araya geldiği yer

Üretim çevrelerine uygun olmayan geleneksel ilişkisel veri tabanı teknolojisi aksine, Wonderware Historian zaman serileri verilerini alarm ve olay verilerini kullanmak için tasarlanmıştır. Özgün Wonderware “blok teknolojisi”, tesis verilerini standart bir veri tabanı sisteminden yüz kere daha hızlı bir şekilde tutar ve geleneksel depolama alanının bir kısmını kullanır.

Optimize edilmiş veri depolama

Wonderware Historian; ön uç, yüksek hızlı veri toplamayı zaman serileri uzantılarıyla tümleşik bir Microsoft SQL Sunucusu ilişkisel veri tabanına birleştirir. Verileri doğrudan Microsoft SQL Sunucusunda depolamaz ancak verilerinizi çoğalırken temizleme ihtiyacını ortadan kaldırarak yüksek derecede optimize edilmiş “tarih bloklarını” transfer etmek için Windows Explorer kullanmanıza olanak sağlar. Buna ek olarak, patentli “döner kapı” veri depolama algoritmamız önemli veri özelliklerini korurken veri depolama gereksinimlerini önemli derecede azaltır.

Geliştirilmiş Veri Getirme Modları

Wonderware Historian’ın yerleşik geliştirilmiş veri getirme modları, veri raporu sorgularınızı daha kolay, etkili ve daha güçlü bir şekilde yapmanızı sağlar.

Customer Service and Support

The Customer FIRST Services Program makes it easy to receive the latest Wonderware software and associated applications. To learn more about this valuable program, which maintains and often Increases the value of your industrial software applications, please contact your local Wonderware sales representative.